• футбол-
  • хофенхайм

Тимът от Зинсхайм надделя с 1:0 след попадение на Иляс Бебу в 43-ата минута

Майнц 05 доближи Хофенхайм до участие в Лига Европа - 1

Победа с 1:0 при визитата на Майнц 05 доближи Хофенхайм до участие в Лига Европа. Отборът се изравни с Волфсбург, който засега заема заветното шесто място. Тимът от Зинсхайм надделя след попадение на Иляс Бебу в 43-ата минута. По-рано през първото полувреме гостите пропуснаха дузпа чрез Стивън Цубер, а домакините удариха греда.

Майнц вече е на косъм от попадане в зоната на изпадащите, след като няма победа от пет срещи насам.

Първото полувреме на “Опел Арена” се превърна в корида, заради което съдията извади цели 7 жълти картона, изравнявайки рекорда за най-много официални предупреждения за първи 45 минути в историята на Бундеслигата. По принцип върховото постижение за най-много картони за цял мач е 13, поставено през сезон 2000/01, което накара всички да очакват, че то може да бъде подобрено. Изненадващо обаче след почивката страстите утихнаха и картоните си останаха 7.

Футболистите на Майнц бяха по-добри през първата част, но в 27-ата минута направиха дузпа. Вратарят Флориан Мюлер обаче спаси изстрела на Цубер. В 34-ата шансът беше на страната на гостите, след като Робин Куайсон удари греда. И противно на развоя на срещата, две минути преди антракра Бебу изведе Хофе напред.

През второто полувреме Хофе изравни играта и не допусна изравняване.