Интер загуби ценни точки в борбата за титлата

• манкозу

"Нерадзурите" завършиха наравно 1:1 с Лече

Интер загуби ценни точки в борбата за титлата - 1
Снимка: БГНЕС

Интер допусна втора поредна грешна стъпка в борбата за титлата в Серия "А". "Нерадзурите" завършиха наравно 1:1 в гостуването си на Лече.

Двата тима изиграха вълнуващ двубой, с множество пропуски пред двете врати, като логично тези пред вратата на Лече бяха повече. Особено през първата част, която премина изцяло в половината на домакините, но гостите се отчетоха с доста пропуски, добри спасявания направи и бразилския страж Габриел.

Лече от своя страна изпусна едно чисто положение в самото начало чрез Лападула, а в заключителните мигове на полувремето съдията отсъди дузпа в полза на тима. След преглеждане на VAR обаче, той прецени, че играта с ръка на Стефано Сенси не заслужава отсъждането на наказателен удар.

Динамичната игра продължи и през втората част, а в 71-ата минута Интер най-сетне успя да стигне до гол. Току що появилият се в игра Алесандро Бастони бе на точното място, за да прати топката във вратата след късо изпълнение на корнер.

Домакините обаче не се предадоха и натиснаха в търсене на точката, до която стигнаха чрез гол на капитана Марко Манкозу 6 минути по-късно.

В края Лече можеше да стигне и до успеха, но удар от фаул срещна страничния стълб.