• футбол

Междувременно „бианконерите“ доминираха, но направиха куп пропуски

Ювентус с нова издънка - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Ювентус и Салернитана завършиха наравно 1:1 в мач от 36-ия кръг на Серия А. Почти до края гостите имаха аванс от един гол, благодарение на Николо Пиероци, който порази мрежата на торинци в 27-ата минута.

Междувременно „бианконерите“ доминираха, но направиха куп пропуски. Все пак успяха да стигнат до хикс с гол в добавеното време на срещата на Адриен Рабио, пише dsport.bg.

Ремито оставя Юве на четвъртото място в класирането с актив от 67 точки, колкото има и Болоня. Салернитана остава на дъното с 16 точки. Тимът отдавна загуби шансове за оцеляване и през следващия сезон ще играе в Серия „Б“.

В 8-ата минута Ювентус пропусна да вкара ранен гол. Душан Влахович получи на стрелкова позиция и шутира от границата на наказателното поле. Винценцо Фиорило обаче съумя да избие.

Двайсетина минути по-късно Салернитана изненадващо излезе напред в резултата. Гостите се възползваха от ъглов удар. Жуниор Самбия центрира, а Николо Пиероци заби с глава топката в мрежата.

До почивката и двата отбора имаха по два добри шанса за гол, от които не се възползваха и резултатът се запази непроменен. Вратарят на „бианконерите“ Войчех Шчесни се отчете с две страхотни спасявания. Той спря Жуниор Самбия и Чуквубуйкем Иквуемеси. Пропуснатите шансове за Юве бяха от страна на Бремер и Андреа Камбиазо.

Логично след почивката Ювентус установи натиск, но започна да прави пропуск след пропуск. Час игра след началото Влахович отправи много опасен удар, топката премина на сантиметри встрани от целта.

Секунди по-късно при удар на Федерико Киеза защитник на гостите изчисти героично от голлинията.

С наближаването на края торинци ставаха все по-настоятелни. Десет минути преди изтичането на редовното време Аркадиуш Милик изпробва рефлекса на Фиорило. Вратарят се справи и съхрани крехкия аванс на Салернитана.

В 88-ата минута Фабио Мирети отправи мощен шут посока вратата на гостите. Те извадиха късмет, защото напречната греда ги спаси.

Във 2-рата минута от добавеното време Фиорило вече нямаше какво да направи. Адриен Рабио го преодоля и възстанови равенството.

До края Ювентус можеше да стигне и до пълен обрат в резултата. Ударът на Мирети от чиста позиция обаче не намери целта.