• болоня-
  • футбол-
  • серия а

Двубоят завърши 3:3

Ювентус с фамозен обрат, навакса три гола пасив срещу Болоня, но отново не победи - 1
Снимка: БГНЕС

Ювентус се пребори за равенство 3:3 като гост на Болоня в Серия "А", макар че изоставаше с три гола до 76-ата минута.

Приятната изненада на сезона в калчото мачкаше Юве до почивката в първия мач на Паоло Монтеро като заместник на Макс Алегри. Още във втората минута Рикардо Калафиори откри за домакините, а в 11-тата Сантиаго Кастро направи 2:0.

Две минути по-късно трети гол на Болоня беше отменен заради засада, но Юве продължаваше да се мъчи на терена. В самото начало на втората част Данило загуби една топка пред пеналта и Калафиори отбеляза втория си гол - 3:0.

Когато всичко изглеждаше приключило, Федерико Киеза върна едно попадение за гостите в 76-ата минута.

Развръзката настъпи малко по-късно, когато само за минута "бианконерите" стигнаха до равенство. Първо се разписа Аркадиуш Милик от фал, а после Кенан Йълдъз със страхотен удар от дистанция направи 3:3.

Ювентус беше готов да търси и победата, но минутите до края не достигнаха.

Кръг преди края двата тима делят третото място с по 68 т., но позицията им в топ 4 не е гарантирана, тъй като петият Аталанта е с 66 пункта и с мач по-малко.

В последния кръг Болоня ще играе с Дженоа, а противник на Ювентус ще бъде Монца.