Септември е с единия крак в efbet Лига след победа над Монтана

• монтана-
  • септември-
  • втора лига-
  • футбол

С победата тимът на Николай Митов направи много важна крачка към елита, след като продължава да държи уверено второто място

Септември е с единия крак в efbet Лига след победа над Монтана - 1

Септември спечели с 2:0 гостуването на Монтана в дербито на 33-ия кръг на Втора лига. Трите точки за столичани донесоха Борислав Маринов (16) и Николай Дросев (90), които вкараха головете. С победата тимът на Николай Митов направи много важна крачка към елита, след като продължава да държи уверено второто място.

Преди началото на срещата на стадион "Огоста" капитанът на домакините Димитър Буров получи фланелка от кмета на града Златко Живков по случай своя мач №100 за отбора.

Първата възможност в мача бе за Монтана, след като Костадин Илиев още във 2-ата минута засече с глава центриране от корнер, но топката премина покрай вратата. Пет минути по-късно разсеяна игра на гостите в своето наказателно поле позволи на Кевин Беманга да отправи удар от точката на дузпата, но и той не намери очертанията на вратата на Шейтанов. Домакините пропуснаха страхотен шанс в 13-ата минута, когато Беманга открадна топката от Мартин Стоянов и продължи към Филип Ежике. Той пък изведе отлично Емил Янчев фронтално срещу стража на столичани, но шутът му по земя мина покрай десния стълб.

Изненадващо гостите поведоха в 16-ата минута след отлична контраатака, подхваната от ветерана Мартин Тошев. Той изведе на левия фланг Жан-Пиер Да Силва, който веднага продължи към Борислав Маринов. Талантът на Септември преодоля вратаря на домакините и хладнокръвно прати топката в мрежата за 0:1.

Попадението като че ли притесни футболистите на Монтана, които трудно застрашаваха вратата на Шейтанов. Чак в 25-ата минута Филип Ежике опита технично да прати топката под гредата от дистанция, но вратарят на Септември внимаваше и изби в корнер. В ответната атака Митко Митков също опита късмета си с удар отдалеч, но заложи на силата и топката профуча над вратата. Отлично центриране по земя на Димитър Буров в 36-ата минута към близката греда стигна до Филип Ежике, който обаче не успя да отправи точен удар.

Две минути по-късно хубав рейд на Богдан Костов завърши с извеждащо подаване към Емил Янчев в наказателното поле, но Шейтанов излезе навреме и преодотврати опасността. И Стивън Кирилов обстрелва вратата на гостите в 41-ата минута, като и този път стражът на столичани внимаваше. Малко след това Беманга опита без успех акробатично изпълнение от въздуха, а секунди по-късно Шейтанов улови удар с глава на Ежике.

На почивката наставникът на Септември - Николай Митов направи две промени в състава - опитните Йордан Йорданов и Айкут Рамадан замениха Кубрат Йонашчъ и голмайстора Борислав Маринов. Втората част започна с два поредни корнера пред вратата на домакините, при които централният защитник Иван Арсов не успя да отправи завършващ удар. В 55-ата минута Страхиня Керкез блокира шут на Беманга, а при последвалата контраатака Айкут Рамадан изведе Мартин Тошев на чиста позиция, но стреля покрай вратата на Васил Симеонов.

Две минути след това Стивън Кирилов премина покрай Митко Митков и върна към Емил Янчев, който от непосредствена близост стреля неточно. Последва нов пропуск на домакините, след като Беманга се размина с топката след шут на Илия Русинов. Иван Арсов пък не успя да удвои аванса на своя отбор, след като с глава засече центриране от фал и прати топката в аут. Гредата спаси Септември в 72-ата минута след шут от въздуха на резервата Илия Русинов, а Шейтанов изби добавката на друг играч, влязъл от пейката - Александър Аспарухов.

Десет минути преди края Петър Колев смени още двама чужденци и така Монтана ще доиграе мача само с българи в състава. В края на мача и двата отбора имаха претенции за дузпи, но реферът Ивайло Стоянов не се подведе. Най-напред домакините искаха игра с ръка на Иван Арсов, а след това Дросев падна в наказателното поле на Монтана.

Точно когато изтичаше редовното време резервата Николай Дросев сложи точка на спора с втори гол за Септември. Той се справи с Костадин Илиев и с хубав удар матира стража Васил Симеонов - 0:2.