Last news in Fakti

20 Май, 2024 14:54 1 439 58

Собственик на Tesla твърди, че захранва цяла бензиностанция с електричество от колата си (ВИДЕО)

  • tesla-
  • cybertruck-
  • пикап
Собственик на Tesla твърди, че захранва цяла бензиностанция с електричество от колата си (ВИДЕО) - 1

След силните гръмотевични бури, които оставиха над един милион души без ток в Хюстън, Тексас, беше забелязан електромобил, който захранваше бензиностанция. Свързаният към електрическата мрежа на обекта Tesla Cybertruck позволи на бензиностанцията да продължи да работи, докато домовете, магазините и други предприятия останаха на тъмно.

🤯 Cybertruck powering a gas station in Houston after the tornnado 🔋⚡️

📹 by TikTok u/misssbaaah pic.twitter.com/NhG4gzagNN

— S.E. Robinson, Jr. (@SERobinsonJr) May 18, 2024

Много от зрителите на видеото коментират скептично настроени относно способността на Cybertruck да захранва цялата бензиностанция, като някои предположиха, че това може да е рекламен трик.

Има и съмняващи се, които твърдят, че захранването на Cybertruck ще се изчерпи бързо, но други похвалиха собственика за това, че е помогнал на общността по време на криза. Tesla Cybertruck е оборудван със системата PowerShare, която осигурява до 20 А чрез два 120V контакта и до 40 А чрез 240V контакт, предлагайки общо 9,6 kW. Освен това той може да осигури резервно захранване на домакинство с 11,5 kWh енергия за период до три дни, при условие че дневното потребление остане под 30 kWh. Собственикът във видеото твърди, че Cybertruck е в състояние да захранва целия му дом, включително климатиците във всяка стая.


Поставете оценка:
Оценка 2.8 от 10 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, auto.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Пилот на Ферари

    19 2 Отговор
    Да бе , и помпите за гориво въртят и газ пълнят и компресора работи .....

    Коментиран от #6

  • 2 Сталин

    13 3 Отговор
    За 5 минути
  • 3 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    16 3 Отговор
    - Докторе, съседът твърди , че прави sex пет пъти на ден ❗
    - Ами ти пък твърди , че правиш по шест ❗
  • 4 Пилот на Ферари

    18 2 Отговор
    Аз пък видях как извадиха едно Клио от язовир , потънало преди два месеца , а фаровете още светеха ...
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Какъв е проблема

    4 13 Отговор

    До коментар #1 от "Пилот на Ферари":

    С каква мощност мислиш че са всички тези неща и колко е сумарната им мощност? По колко време да работят на час? При пълна мощност ако батерията на пикапа е пълна ще свърши след 10 часа. Но консуматорите не работят през 100% от времето така че може да ги захранва над 24 часа.

    Коментиран от #7

  • 7 Пилот на Ферари

    16 4 Отговор

    До коментар #6 от "Какъв е проблема":

    Ако говорим за осветление - да . Иначе не виждам как ще подаде ток на трифазните мотори на помпите . А и с напрежение от 48 волта , как го приспособиха към мрежата на бензиностанцията .

    Коментиран от #10

  • 8 В близко бъдеще

    4 12 Отговор
    Спира тока, а собственикът на електромобила за всеки случай отива до най-близката зарядна станция за да си до зареди за 15-20 минути батерията на електромобила, докато не е свършил тока в батерията на зарядната станция и да е спокоен, че със зареденото за няколко минути може да захранва домакинството си три денонощия, ако не пече слънце.

    В по-далечно бъдеще, така или иначе токът ще се произвежда и съхранява в квартала, така че спиране на тока ще е нещо от далечното минало.

    Коментиран от #9

  • 9 Само питам

    13 2 Отговор

    До коментар #8 от "В близко бъдеще":

    Да не си измислил перпетум мобиле ?

    Коментиран от #11

  • 10 Ти прочете ли статията?

    10 6 Отговор

    До коментар #7 от "Пилот на Ферари":

    Какво е изходното напрежение на пикапа? В Щатите дори не са чували за трифазно напрежение. Там е двуфазно - две фази по 120 волта и 240 v междуфазно за по-мощните консуматори. Помпата за колонките е няколко стотин вата. Компресора за помпане на гуми вероятно е по-мощен от една бензинова колонка

    Коментиран от #12, #13, #14, #36

  • 11 Да питам и аз

    3 6 Отговор

    До коментар #9 от "Само питам":

    Какъв е смисъла на въпроса ти? Кое ти прилича на перпето мобиле?

    Коментиран от #37

  • 12 жичкаджия

    10 3 Отговор

    До коментар #10 от "Ти прочете ли статията?":

    В Щатите не само че има трифазно напрежение, ами са първите, които са го внедрили масово. Различавай битови консуматори от индустриални, каквато е бензиностанцията.

    Задачата със захранването на бензиностанция е решима, особено от мислещ човек с някакви базови познания, който различава мощност от енергия. Ясно е, че всички инсталирани мощности няма да работят, защото електроенергията ще свърши бързо. Някакво основно осветление, касов апарат и помпи на бензиноколонките могат да работят. Кафемашини, климатици и бойлери за топла вода няма да работят. Нали не си мислите, че след бурятя пред бензиностанцията се е извила някаква безкрайна опашка от зареждащи и че помпите работят нон-стоп?
  • 13 Пилот на Ферари

    7 4 Отговор

    До коментар #10 от "Ти прочете ли статията?":

    Консумацията на моторите на колонките е няколко Киловата . Ватове е самобръсначката ти !
  • 14 Пилот на Ферари

    10 2 Отговор

    До коментар #10 от "Ти прочете ли статията?":

    Да не говорим че миксера и прахосмукачката ти са по 1500 вата . Ама с тях няма да задвижиш бензинова колонка . Да не говорим че агрегат 6 киловата кляка за момент при газова колонка .

    Коментиран от #15, #58

  • 15 жичкаджия

    2 7 Отговор

    До коментар #14 от "Пилот на Ферари":

    Това, че агрегатът кляка означава само, че агрегатът кляка. Реалната ситуация се установява с измерване - ток, напрежение, мощност, време за работа. Помпата за газ на малка бензиностанция е 1.5 kW, а в тексаската бензиностанция въобще не е задължително да има такава колонка или да работи в описаната ситуация. Както написах по-горе задачата може да се реши от разумен човек с базови познания. Който не се чувства такъв нека се занимава с това, от което разбира.

    Коментиран от #16, #17, #18

  • 16 Пилот на Ферари

    8 2 Отговор

    До коментар #15 от "жичкаджия":

    И как човек с елементарни познания ще свърже 48 волтовата инсталация с мрежовото напрежение на бензиностанция ? При това ще го направи на три фази ?
  • 17 Пилот на Ферари

    9 1 Отговор

    До коментар #15 от "жичкаджия":

    Смяташ ли че с инсталацията на Тесла можеш да свържеш монофазен мотор на циркуляр и да нарежеш дървата ?

    Коментиран от #19, #20

  • 18 Пилот на Ферари

    9 1 Отговор

    До коментар #15 от "жичкаджия":

    Относно агрегата . Колко е консумацията според твоите изчисления , щом трифазен агрегат 6 Киловата вижда зор на моменти ? Теслата ще издържи натоварването , нали ? Май нещо не ти излизат сметките . При положение че тия 48 Волта трябва инвертор и то три броя . За делението на три фази обаче не се сещам .
  • 19 жичкаджия

    3 7 Отговор

    До коментар #17 от "Пилот на Ферари":

    Смятам, че и двамата не сме чели спецификацията на системата PowerShare на Сайбътръка, както и че не сме видяли намясто какви са помпите на тази бензиностанция. Въз основа на тази липса на информация е глупаво да градим хипотези. Дотук е ясно едно - бензиностанцията е работила и това са го видяли много хора.

    Коментиран от #21, #39

  • 20 Не съм жичкаджията

    1 3 Отговор

    До коментар #17 от "Пилот на Ферари":

    Но всеки който може да разберем написаното В статията ще ти отговори с положителен отговор.

    Виж какво пише:

    Tesla Cybertruck е оборудван със системата PowerShare, която осигурява до 20 А чрез два 120V контакта и до 40 А чрез 240V контакт, предлагайки общо 9,6 kW. Освен това той може да осигури резервно захранване на домакинство с 11,5 kWh енергия за период до три дни, при условие че дневното потребление остане под 30 kWh.

    Колко киловата е този мотор на циркуляр, за да не му стигат 11,5 kW на 240 волта? Партидата на повечето апартаменти е 6 kW. Тоест пикапа едновременно може да захранва два апартамента на пълна мощност.

    И не знам защо за втори път повтаряш 48 волта, след като това му е нисковотовия акумулатор който захранва радиото и фаровете. Този който захранва двигателите е с 800 волтова архитектура

    Коментиран от #23

  • 21 Пилот на Ферари

    5 1 Отговор

    До коментар #19 от "жичкаджия":

    Работила е , доколкото са видяли че свети бензиностанцията .

    Коментиран от #22

  • 22 Прочете ли статията

    0 6 Отговор

    До коментар #21 от "Пилот на Ферари":

    Може ли да захрани циркуляр директно от контакта в легена? 240 волта 40 ампера?

    Коментиран от #24

  • 23 Пилот на Ферари

    5 0 Отговор

    До коментар #20 от "Не съм жичкаджията":

    Караш ме да се ровя из форумите .

    Eлeĸтpoинжeнepът Mapĸo Гaĸcиoлa (Маrсо Gахіоlа), ĸoйтo paзглoби eднa Моdеl 3, oтĸpи, чe в зapяднoтo ycтpoйcтвo e пocтaвeн cпeцифичeн DС-АС инвepтop. Toвa oзнaчaвa, чe aвтoмoбилът мoжe дa пoдaвa eлeĸтpичecĸa eнepгия в cтaндapтнaтa eлeĸтpичecĸa мpeжa cпopeд ĸoнцeпциятa V2G

    Какво е V2G?

    Много се говори за това колко важно е зареждането на електрическа кола. Тъй като тя се зарежда по-бавно от пълненето на резервоар с течно гориво, това създава много притеснения в собствениците дали ще имат достатъчно заряд и време за зареждане между пътуванията си.

    Всъщност истината е, че почти всяка кола, включително електрическата, прекарва преобладаващата част от своя живот паркирана. В случая на EV-тата, това означава, че милиони автомобили със заредени батерии просто стоят и не се използват.


    На 8 електромобила се пада по 1 зарядна точка в България
    А това всъщност е огромно количество енергия, което може да се оползотвори, съобщава Autoblog. Именно това е концепцията V2G (Vehicle-to-Grid) или казано на нормален български език – автомобилът да може да „връща“ ток в енергопреносната мрежа.

    V2G позволява на автомобилите динамично и интелигентно да управляват своето зареждане. Просто колата трябва да е свързана постоянно с мрежата, когато е паркирана. Останалото се управлява от системите.

    И така тя може да се зарежда в периодите, когато в района натоварването е по-слабо и знае, че типичното ѝ време на излизане например
  • 24 Пилот на Ферари

    6 0 Отговор

    До коментар #22 от "Прочете ли статията":

    V2G позволява на автомобилите динамично и интелигентно да управляват своето зареждане. Просто колата трябва да е свързана постоянно с мрежата, когато е паркирана. Останалото се управлява от системите.

    Отдава и зарежда само когато е включена в обща мрежа .
    Не намирам информация са солово отдаване на енергия за битови нужди .
  • 25 Умерен Ретроград

    5 1 Отговор
    Aбe тия тecли ĸaтo yиндoyc 10. He e яcнo ĸвo имa и ĸaĸвo пpaви… днec eднo yтpe дpyгo… нeĸoнтpoлиpaни ъпдeйти… диcтaнциoнeн ĸoнтpoл…
    Hяĸoй бил poвил вътpe и oтĸpил чe имa ycтpoйcтвo, aмa нe билo aĸтивиpaнo и ceгa чaĸaл ъпдeйтa. A ъпдeйтa ĸoйтo щe ми paзpeши дa cи пoлзвaм xapдyeъpa, ĸoйтo cъм cи ĸyпил, c пapи ли щe e?
    A пъĸ eдин дpyг ce мoлил нa пoддpъжĸa пo тeлeфoнa дa мy paзpeшaт дa cи пoлзвa бaтepиятa в ĸoлaтa зa дa мoжe дa избягa oт пoжapитe в ĸaлифopния, и тe мy paзpeшили диcтaнциoннo!
    Eвpoпeйcĸитe eлeĸтpичĸи и тe ли ca тaĸa?
  • 26 жик-так

    4 2 Отговор
    Toвa ce нapичa Grіd Тіе Іnvеrtеr. B Гepмaния Швeйцapия и т.н нopм. cтpaни вcяĸa ĸъщa имa coлapни пaнeли нa пoĸpивa ѝ тaĸивa инвepтopи.

    Жeлaтeлнo e дa имa oпция дa paбoти и ĸaтo Grіd Ѕtrіng или Xибpидeн инвepтop (зa дa нe e нeoбxoдим cинxpoимпyлc oт мpeжaтa), в cлyчaй чe cпpe тoĸa. Caмo.чe тoгaвa cтaвa пo cлoжнo тpябвa дa ce пpepaбoти инcтaлaциятa в дoмa зa дa мoжe дa ce изĸлючвa oт мpeжaтa (инaчe e зaбpaнeнo, зaщoтo aĸo тexниĸ в cъщoтo вpeмe paбoти пo мpeжaтa cлeд пoдcтaнциятa и инвepтopa ви ce вĸлючи тoй гopи a виe oтивaтe нa тoплo в Πaндизa

    Ho фaĸтa чe e тpифaзeн мe пpитecнявa…тoвa щe peчe чe зap. cтaнция ĸoятo coбcтвeниĸ нa Tecлa имa щe тpябвa пpeoбpaзyвa въпpocният тpифaзeн в мoнoфaзeн тoĸ зa дa мoжe дa cи гo пoлзвaтe виe зa лични нyжди…
  • 27 Владо

    5 0 Отговор
    Първо: двупосочният уолбокс е много скъп - Хил. Евра. Има инвертор в него, защото автомобилът подава АС. Второ: моделите с възможност да връщат DC са малко, но пък уолбоксовете за тях са до Хил. Евро. Трето: има и законов проблем. Отдавайки ток на местния оператор, дефакто продаваш. Следват данъци. Освен ако не захранваш само дома си.
  • 28 данъци

    2 3 Отговор
    Тоя трик с 2-посочния пренос на енергия Ауди го имат от години в някои от моделите си. Идеята е да зареждаш слънчева енергия в колата, а после вечер, когато цените на тока са най-високи - дърпаш от колата. След това колата се зарежда през нощта, когато цените са минимални. Отделно ако имаш вила, може да я захранваш от колата. Проблема ни най-малко не е технически, а данъчен, особено в Германия. Как да се направи държавата винаги да те чарджи, но и на това ще му намерят цаката
  • 29 Швабен зи каскен

    3 2 Отговор
    V2G го въведоха японците в CHAdeMO стандарта още през 2011, след цунамито и аварията с Фукушима. Проблемът обаче е че скъсява живота на сегашните батерии, които и без това имат живот на половината на средния на един автомобил. Трябва ново поколение батерии - японци и китайци работят по въпроса, но кога ще има реален резултат не е ясно.

    Коментиран от #44

  • 30 Зелен електрик

    4 3 Отговор
    Дал 100 бона за електрическа кола. Хвали се как пести по 100 лева на месец от гориво. Сърди се като му кажат че е просс.
  • 31 не , мерси

    4 2 Отговор
    Който желае да му бъде съкратен живота на батерията на електромобила и после да харчи една чанта пари за смяна скъпа батерия,за да спечели стинки от ток.

    Коментиран от #38

  • 32 Тома неверни

    5 1 Отговор
    В приказките от 10001 нощ има повече истина дори. Това са утопични идеи също като комунизъм, социализъм, демокрация. На хартия са прекрасни, но реално такова животно нЕма
  • 33 железничар

    2 1 Отговор
    "Идеята е много проста, но отне няколко години проучване, за да се развие напълно." Проучванията още продължават и вероятно ще продължават И продължават И продължават И продължават още дълги години. Докато не се изгради smart grid мрежа, тази идея ще си остане неприложима. Пък и е последната стъпка. Черешката на тортата. Първа стъпка ще е простото зареждане на електромобилите когато има излишна евтина до безплатна възобновяема енергия, паралелно с изграждането на smart grid.
  • 34 Големи сте фантазьори

    2 4 Отговор
    Пикапът си има най-обикновени контакти в легена в които се включваш каквото ти е необходимо и не връщаш нищо в мрежата. Може да го направиш на поляната на 100 км от най-близкия контакт. Не ти трябва мрежа. Ето едно видео, което гледах преди два дни, когато излезе. Захранват всичко което може да ти дойде на ума на поляната. Включително 8 kW електрожен и по няколко мощни електрически инструмента едновременно

  • 35 Гост

    5 2 Отговор
    Какво чудно има? Това си е една акумулаторна станция, която може да захранва консуматори. Тъпото е, че си дал $100 000 за да имаш ток от кола, като можеш да го имаш от мрежата, или да си купиш генератор за много по-малко пари.
  • 36 Гост

    5 1 Отговор

    До коментар #10 от "Ти прочете ли статията?":

    Ало, токажията, няма двуфазен ток. Има фаза и нула или три фази и нула.

    Коментиран от #43

  • 37 Гост

    5 1 Отговор

    До коментар #11 от "Да питам и аз":

    И перпето мобиле няма. Казва се перпетуум мобиле, но и него го няма.
  • 38 Печалбар

    2 3 Отговор

    До коментар #31 от "не , мерси":

    За какво пестене на стотинки от ток говориш? Не Престиж а харчиш ток когато го няма. Пестят тези на които са им спряли тока и не плащат за хладилника и фризера няколко дни. Пестят от ток, защото нямат избор.

    Тези които имат електромобил с контакт в който могат да си включат фризера, телевизията осветлението и каквото друго решат, имат избора дали да изхабят един цикъл на батерията живот и да стоят на тъмно и студено и да изхвърлят всичко от фризера, или да изхабят този цикъл който струва приблизително колкото да си платят тока, ако го има и си го купят от мрежата. Особено пък в САЩ където тока струва 12 цента, а един цикъл на батерията приблизително толкова и няма какво да спестиш. Могат да пестят в Германия, където цикълът на батерията също струва около 10 евро цента, но то като струва 40 евроцента - четири пъти повече отколкото струва цикъла на батерията.

    Коментиран от #40

  • 39 Гост

    5 1 Отговор

    До коментар #19 от "жичкаджия":

    Колкото за спорта могат да се правят всякакви опити. Реално, много малко от тях имат някакво практическо приложение.

    Коментиран от #41

  • 40 Гост

    5 1 Отговор

    До коментар #38 от "Печалбар":

    Ама, нали спирането на тока щяло да остава в историята? За какво ти е тогава да си захранваш домашната система от електромобила?

    Коментиран от #42

  • 41 жичкаджия

    1 3 Отговор

    До коментар #39 от "Гост":

    Съгласен. Особено ако не пречиш на другите.
  • 42 Яйцето и кокошката

    0 3 Отговор

    До коментар #40 от "Гост":

    Спирането на тока ще остане в историята чак когато си захранваш къщата от автомобила и има изграден смарт грид. Тогава всичката излишна енергия от възобновяемите източници ще се съхранява в домашните или мрежови батерии за съхранение на енергия, които на практика са стари батерии от електромобили, които са напълно негодни за електромобили, когато достигнат 80% от първоначалния си капацитет примерно от 100kWh капацитета им е паднал на 80kWh и вече са в морално остаряли защото трябва да чакаш цели 20 минути за зареждане, а новите батерии след 10 години се зареждат за 5 минути от 20 до 80%. Но пък са перфектни за съхранение на енергия за дома и зарядната станция за електромобили, която да може да зарежда със 500 киловата батериите, а после да може да зарежда едновременно 10 автомобила с обща мощност 5 000 kW в час пик без да натоварвам мрежата и даже да връща още 5000 киловата обратно към мрежата.

    За това ще се ползват старите батерии от електромобили когато им свърши живота след 500 000 км и 2-3000 цикъла. Със сигурност няма да ги заровят в задните дворове на невинните хорица, за да им тровят подпочвените води. Просто трябва да минат десетина години за да се посъберат повечко батерии и да навлезе изкуствения интелект който да управлява смарт грид

    Коментиран от #45

  • 43 Има има

    0 4 Отговор

    До коментар #36 от "Гост":

    В САЩ има две фази по 120 волта и средна точка, която се води неутрала между фазното напрежение е 240 волта. Противно на логиката в Европа, в САЩ трифазният ток е С по-малка мощност, защото при дефазиране на 120 градуса, между фазното напрежение е 208 волта между 120 волта три фази със средна точка неутрала. Ако захраниш някой 240 волтов консуматор от трифазна мрежа, ще е с по-малка мощност заради по-ниското напрежение.

    Затова в домовете се ползва двумфазно 240 волта което на практика е две по 120 волта дефазирани на 180 градуса.

    Коментиран от #46

  • 44 Нищо ново под слънцето

    2 1 Отговор

    До коментар #29 от "Швабен зи каскен":

    "V2G го въведоха японците в CHAdeMO стандарта още през 2011" японците показват концепции, които така и недостигат до серийно производство, докато не се захване някой по сериозен от тях, да направи идеята работеща. По същото време toyota показа прототип на твърдотелна батерия, която и до днес не е влязла в производство въпреки обещанията. Пак ще го направят китайците и американците, а Япония ще се води откривател
  • 45 Гост

    4 1 Отговор

    До коментар #42 от "Яйцето и кокошката":

    Ако си захранваш къщата от електромобила, от къде ще си захранваш електромобила? И, което е по-обезпокоително, толкова страшно спиране на тока ли се задава, че без електромобил ще седим без ток? Не описвате много комфортно бъдеще.
  • 46 Гост

    3 0 Отговор

    До коментар #43 от "Има има":

    Знам как се захранва трифазен двигател с еднофазно напрежение, но двуфазна мрежа не съм видял в никой учебник по електротехника. Средната клема в контактите в САЩ е заземяването за корпус, за безопасно токоотвеждане, ако има утечки.

    Коментиран от #47

  • 47 Като не се видял

    0 3 Отговор

    До коментар #46 от "Гост":

    Не означава че не съществува. Ето ти нагледно разликата между "монофазна" и трифазна мрежа в САЩ и двете са 120 v, но "монофазната" е с 240 волта между двете фази, а трифазната 208 волта между фазите.

    Коментиран от #49

  • 48 Гост

    3 1 Отговор
    Трафопост на колела.Един бензинов генератор за 1000 лева ще свърши по добра работа.

    Коментиран от #50

  • 49 Гост

    5 0 Отговор

    До коментар #47 от "Като не се видял":

    Ти май не си го гледал внимателно, това видео. Той обяснява: we take a single phase and we split it a half. - Това не е двуфазна мрежа, приятелю. За двуфазна мрежа ти трябва фазите да са на по 180 град., а това означава отделен вид генератори. Защото, няма как от трифазни генератори в електроцентралата, чиито фази са на по 120 град, да направиш две фази на по 180 град. Реално погледнато, има многофазни мрежи с по 5, 7, 9 и дори с 12 фази, но нямат практическо приложение. Контактите и щепселите в САЩ, които си гледал с по три клеми, не са за двуфазна мрежа. В САЩ домакинствата са еднофазни и уредите за тях са такива. Третата клема е на корпус, както ти обясних, за безопасност в случай на утечка.
  • 50 Гост

    4 0 Отговор

    До коментар #48 от "Гост":

    Съгласен съм, но защо всички пишете с моят ник????
  • 51 Двуфазна или монофазна

    0 4 Отговор
    Колко проводника стигат от стълба до къщата.

    Стигат ли три проводника? Защо са необходими три проводника за монофазен ток? Спрямо неутралния проводник колко е напрежението на останалите фази?

    Не е ли 120 волта?

    Това че до таблото отива двуфазен или трифазен ток, не означава, че консуматорите в къщата не са монофазни. Повечето консуматори са на 120 волта, а само мощните са на 240 волта свързани между двете фази. Тоест в къщата имаш както 120 така и 240 волта монофазен ток за монофазни консуматори.

    За този двуфазен ток не ти трябва специален генератор, а елементарен трансформатор който е захранен от една фаза, а вторичната намотка е с междинен извод по средата. Стандартна практика за захранване на всеки нискочестотен усилвател.

    Коментиран от #53

  • 52 Гост

    2 1 Отговор
    Тлупи, монофазна означава еднофазна.

    Коментиран от #54

  • 53 Гост

    4 0 Отговор

    До коментар #51 от "Двуфазна или монофазна":

    Като изключим основната неразбираема маса от коментарът ти, как точно смяташ да дефазираш твоите две фази на по 180 градуса, като казваш, че те идват не от специалне, а от трифазен генератор, чиито фази са на по 120 град.?

    Коментиран от #56, #57

  • 54 Гост

    3 0 Отговор

    До коментар #52 от "Гост":

    Знам какво означава.
  • 55 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 56 Научи английски

    1 3 Отговор

    До коментар #53 от "Гост":

    От 30-та секунда нататък ти обяснено, че всеки дом се захранва от трансформатор който виси на стълба и ползва само една от трите фази на доставчика. Вторичната намотка разделя тази фаза на две отделни фази по 120 волта дефазирани на 180 градуса. Дали са ти и картинка как става. Обясних ти го и в предишното мнение, гледал си го в клипа и очевидно не знаеш как работят трансформаторите за да не го разбереш. След като не разбираш от тази материя е редно да се довериш на разбиращите. След като системата работи от векове, вероятно е възможно. Не мислиш ли?
  • 57 Имаш ли обяснение

    2 2 Отговор

    До коментар #53 от "Гост":

    Защо в пикапите има два контакта по 120 волта и един контакт 240 V? Защо са им две напрежения, след като според тебе в домовете на хората има само едно напрежение? Колко всъщност е според тебе напрежението в домовете? 120 или 240 волта? Колко проводника стига до къщите? В България е 240 волта монофазно и стига по два проводника. Фаза и нула.

    В САЩ са три проводника. Единият е нула и има още две фази по 110 волта.
  • 58 Умник

    0 0 Отговор

    До коментар #14 от "Пилот на Ферари":

    Къде си видял в САЩ да карат на газ?