Индиана и Минесота на финалите в конференциите

• нба-
  • сащ-
  • баскетбол-
  • бостън селтикс

Индиана Пейсърс се разправи категорично с тима на Ню Йорк Никс, побеждавайки със 130:109

Индиана и Минесота на финалите в конференциите - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Стана ясно кои са последните финалисти в плейофите на двете конференции на НБА.

В първата среща отборът на Индиана Пейсърс се разправи категорично с тима на Ню Йорк Никс, побеждавайки със 130:109 (39:27 31:28 31:29 29:25) и се класира за финала в Източната конференция, триумфирайки с 4-3 победи.

В спор за място на големия финал в НБА баскетболистите, водени от треньора Рик Карлайл ще имат много сериозно предизвикателство в лицето на Бостън Селтикс, който в своята полуфинална серия се разправи по категоричен начин с Кливланд Кавалиърс, надделявайки с 4-1.

На Запад положението доста бе по-оспорвано, като Минесота Тимбъруулвс записа четвъртата решаваща победа срещу Денвър Нъгетс след успех с 98:90 (19:24 19:29 28:14 32:23) като гост. "Вълците" изоставаха на полувремето с 15 точки, но в третата и четвъртата част обърнаха срещата в своя полза.

На финала в конференцията Минесота ще се изправи срещу Далас Маверикс, който в своята полуфинална серия отстрани Оклахома Сити Тъндър с 4-2 победи.