Байерн Мюнхен се срина до третото място в Бундеслигата

• хофенхайм-
  • щутгарт-
  • футбол-
  • германия

Байерн (Мюнхен) допусна срамен обрат и загуби с 2:4 при гостуването си на Хофенхайм

Байерн Мюнхен се срина до третото място в Бундеслигата - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Байерн (Мюнхен) допусна срамен обрат и загуби с 2:4 при гостуването си на Хофенхайм в последния 34-ти кръг от Бундеслигата. По този начин баварците не успяха да си осигурят дори второто място в класирането и бяха изместени от Щутгарт, пише sportal.bg.

Матис Тел откри за гостите още в 4-тата минута, а само две минути по-късно Алфонсо Дейвис удвои. Максимилиан Байер обаче успя да намали в 8-ата минута с трети ранен гол в мача. Андрей Крамарич пък успя да изравни в 68-ата минута, а в 85-ата минута хърватинът отбеляза втория си гол в мача и донесе пълния обрат за тима си. Емблемата на Байерн Томас Мюлер пък записа своя мач номер 473 за тима в Бундеслигата, с което изравни постижението на рекордьора - легендарният вратар Сеп Майер. Контузия пък получи новоизлюпеният германски национал Александър Павлович, който бе заменен принудително и все още не е ясно състоянието му. И двата клуба има за какво да играят, като на баварците е нужна само точка, за да запазят второто място в класирането. Хофе пък има теоретични шансове за топ 6 при успех днес и загуба на Айнтрахт (Франкфурт), като освен това трябва да се стреми да запази седмата си позиция в конкуренцията на Фрайбург.

Байерн не е побеждаван в последните си шест срещи с Хофенхайм в лигата, като има 4 победи и две равенства. Последния мач между двата отбора завърши с убедителен успех за баварците с 3:0.

тузените Денис Гайгер, Стенли Н’Соки, Мергим Бериша и Марко Йон. Атаката на тима от Зинсхайм ще води Иляс Бебу, подпомаган в задни позиции от Андрей Крамарич и взетия на Евро 2024 млад талант Максимилиан Байер.

Наставникът на Байерн Томас Тухел, за който днес това ще е последният мач като треньор на баварците, днес отново има куп проблеми. С контузии продължават да са голмайстора на тима Хари Кейн, Джамал Мусиала, Серж Гнабри, Льорой Сане и Ким Мин-Жае. Продължаваха да лекуват травми и Кингсли Коман, Рафаел Герейро и Буна Сар, Чупо-Мотинг е болен, а Саша Боей отсъства поради лични причини.

Тухел е направил днес няколко промени в състава си от миналия мач с Волфсбург, спечелен с 2:0. Ерик Дайър се завръща сред титулярите на мястото на Ким. Томас Мюлер и Конрад Лаймер също са сред стартовите 11, заменяйки Ловро Звонарек и Браян Сарагоса. Атаката ще бъде водена от Матис Тел, подпомаган в задни позиции от Томас Мюлер и Леон Горетцка. На пейката на Байерн пък има доста от юношите на тима.

Още в 1-вата минута Байерн можеше да открие резултата, като Матис Тел остана на добра позиция и стреля опасно, но националът Оливер Бауман успя да спаси. Ранният натиск на Байерн обаче доведе до две бързи попадения за баварците. Първо в 4-ата минута Алфонсо Дейвис навлезе отляво и центрира, а Томас Мюлер от въздуха успя да подаде към Матис Тел, който с глава откри резултата - 0:1. Само две минути по-късно баварците вкараха и второ попадение. Голмайсторът Тел този път влезе в ролята на асистент и подаде хубав пас към Алфонсо Дейвис, който останал очи в очи с Бауман не сгреши и удвои резултата с левия крак.

Хофенхайм обаче бързо успя да се окопити и да върне едно попадение. То дойде след грешка на Мануел Нойер, който подари топката на Андрей Крамарич. Хърватинът не успя да реализира, но все пак топката попадна в младия талант на домакините МаксимилианБайерн, който вкара за 1:2. Последваха и нови опасни положения в срещата, като в 18-ата минута Бауман трябваше да спасява опасен удар на Конрад Лаймер. Шест минути по-късно Хофе можеше да изравни след заучено положение, но ударът на Павел Кадержабек мина над вратата на Нойер.

Интересните ситуации в мача продължиха, като положения се заредиха и пред двете врати. В 30-ата минута Максимилиан Байер теста Нойер с изстрел, но вратарят спаси. Три минути по-късно грешка на Ерик Дайър доведе до Иляс Бебу, завършил отново в ръцете на стража на баварците. За Байерн пък последва неприятна принудителна смяна, при която новоизлюпеният национал Александър Павлович се контузи и бе принудително заменен от Ловро Звонарек. Две минути преди края на първата част опасен изстрел на Томас Мюлер рикошира в защитник на Хофе и замалко не влетя в мрежата на Бауман, но за късмет на домакините топката излезе в корнер. Зинсхаймци пък имаха възможност да изравнят в последните секунди на първата част след добра контраатака, но ударът на Крамарич бе спасен от Нойер.

Втората част започна с опасни удари на Алфонсо Дейвис и Йошуа Кимих, които обаче бяха неточни. В 61-вата минута и Томас Мюлер бе близо до попадение, но изстрелът му мина покрай вратата на Оливер Бауман. Четири минути по-късно пък Хофе бе близо до изравняване, след като Андрей Крамарич отправи страхотен далечен удар, но Нойер успя да спаси добре и донякъде се реабилитира за грешката си при попадението на домакините. Хофе обаче успя да стигне до равенството в 68-ата минута. След бързо изпълнение на тъч Иляс Бебу проби и поднесе топката на крака на Андрей Крамарич, който я чукна в мрежата за 2:2. Пет минути по-късно резервата на домакините Давид Юрашек пък пробва далечен изстрел, който бе спасен от Нойер. Играещият специален мач днес Томас Мюлер пък бе съвсем близо до гола в 80-ата минута, но ударът му с малко мина встрани от вратата на Бауман.

Пълният обрат в мача стана факт в 85-ата минута. Андрей Крамарич получи подаване и с далечен удар направи 3:2, хвърляйки в екстаз домакинските фенове. Две минути по-късно интригата в мача приключи, като след груба грешка на Конрад Лаймер топката попадна отново в Крамарич, който реализира хеттрика си в мача. До края на срещата имаше възможност за още едно попадение за домакините, но Нойер успя да отрази опасен удар с глава на Иляс Бебу.

ХОФЕНХАЙМ (3-4-1-2): Бауман; Кабак, Грилич, Акпогума; Кадержабек, Щах, Прьомел, Бюлтер; Крамарич, Байер; Бебу

БАЙЕРН (4-2-3-1): Нойер; Кимих, Дайър, Упамекано, Дейвис; Лаймер, Павлович; Дейвис, Горетцка, Мюлер; Тел