Берое задълбочи кризата в Хебър с гол в продълженията

• футбол

Заралии победиха тима на Любо Пенев с 1:0

Берое задълбочи кризата в Хебър с гол в продълженията - 1

Берое победи Хебър с 1:0 в двубой от Групата на изпадащите в efbet Лига.

В първите 10 минути нямаше голови положения пред някоя от двете врати, като и Хебър, и Берое залагаха на сигурните действия, а нарушенията бяха чести в началото на двубоя. Предпазливостта продължи да властва на стадиона в Пазарджик, като точни удари все още нямаше след 35 минути игра, а нервността и нарушенията бяха често срещан приом.

В 35-а минута Федерико Санети видя празното пространство и реши все пак да опита късмета си от далечно разстояне, но ударът му с десния крак профуча покрай лявата греда на Дебърлиев. Три минути по-късно Богомил Божуркин пробва центриране от фланга, а Георги Каракашев шутира от трудна позиция, но бе безкрайно неточен.

В добавеното време на първата част Божидар Пенчев опита директно удар от пряк свободен удар, но Ачинели не бе изненадан.

В 58-а минута Архан Исуф центрира чудесно от десния фланг, а Георги Каракашев стреля с глава от трудна позиция, но кълбото профуча на сантиметри от целта. Десетина минути след това Ангел Бастунов направи добър индивидуален рейд и реши да завършва сам от границата на наказателното поле, а опитът му бе точен, но не затрудно Ачинели, който улови.

В 78-а минута Уерик се завъртя бързо с топка в крака и с левия крак стреля в близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев се справи и изби в корнер. Малко след това Уерик получи великолепна топка и навлезе в наказателното поле с топка в крака, след което направи залъгващо движение, преди да стреля с левия крак, но Дебърлиев блесна с чудесно спасяване.

В 87-а минута Политино достави добра топка за Стефан Гаврилов, а полузащитникът опита техничен удар, с който да преодолее Дебърлиев, но стражът на Хебър отново бе подготвен и успя да спаси.

В четвъртата минута на добавеното време Берое организира страхотна контраатака, а защитата на Хебър не бе подготвена, като Вини Трибуле бе изведен сам срещу вратаря, а нападателят стреля в близкия ъгъл, като този път Дебърлиев бе безпомощен - 1:0 за Берое.