Локо Сф и Ботев Вр въртят 1:1 в битката за оцеляването си в елита

• футбол-
  • ботев враца

По този начин двата отбора продължават битката за оцеляването си в елита

Локо Сф и Ботев Вр въртят 1:1 в битката за оцеляването си в елита - 1

Локомотив (София) и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в сблъсък от 33-ия кръг на efbet лига. По този начин двата отбора продължават битката за оцеляването си в елита.

"Червено-черните" заемат вторто място в групата на изпадащите с 33 пункта, докато врачани са предпоследни с 29 точки. Двете попадения паднаха през първото полувреме. "Железничарите" вкараха в 31-та минута в лицето на Симеон Мечев, ала в 35-та Спас Георгиев изравни.

Гостите от Враца пропиляха отлична възможност първи да открият резултата. В 6-та минута Браян Переа проби през центъра и изведе Марко Мажуга сам срещу вратаря Александър Любенов, който с великолепен рефлекс успя да избие удара на нападателя в ъглов удар.

Макар срещата да бе равностойна, "червено-черните" поведоха в 31-та минута. Играчите на Красимир Балъков органзизраха добара атака, при която Мечев намери Стив Траоре наказателното поле, където Кевин Маи се пребори с бранител на гостите и продължи топката към Мечев, който с удар отблизо откри резултата.

Възпитаниците на Христо Янев бързо отговориха на предизвикателството и възстановиха равенството. В 35-та минута Мартин Ачков центрира отляво към точката за изпълнение на дузпа, където Мартин Смоленски свали с глава и Спас Георгиев с премерен удар изпрати топката в мрежата.

В 55-та минута домакините пропуснаха страхотна възможност отново да вземат аванс. Тогава десният краен бранител Стефан Ламбезе сякаш искаше да центрира в наказателното поле на врачани, което обаче се превърна в удар, рикоширал в напречния стълб на вратата на Красимир Костов.

Минути преди края на мача Локомотив (София) остана с човек по-малко. Капитанът Красимир Милошев изрита топката пред погледа на Никола Попов, който моментално го изпрати под душовете.