Драма в Благоевград! Пирин отърва загубата от Етър с гол в 92-та минута

• футбол-
  • етър

„Орлетата“ завършиха 2:2 с Етър

Драма в Благоевград! Пирин отърва загубата от Етър с гол в 92-та минута - 1

Отборът на Пирин пропусна златна възможност по пътя към така мечтаното спасение. „Орлетата“ завършиха 2:2 с Етър, който не се бори за нищо в първенството. Късна драма реши изхода на срещата. Равенството в 33-ия кръг беше изковано в продължението на двубоя, а точката може да се окаже много ценна.

По този начин отборът, воден от Олександър Бабич, остава с 31 точки, точно над четата, но преди да са се изиграли останалите срещи от третата шестица. С 30 точки е Хебър на 14-о място, но тимът играе по-късно през деня срещу Берое.

Етър от своя страна вече знае съдбата си за следващата кампания. Тимът ще играе във Втора лига. „Болярите“ са на дъното в класирането с 16 точки.

В началото на мача, още в 4-ата минута Серин Файе ди вкара автогол, а през втората част, в рамките на 180 секунди Етър обърна с попадения на Иван Василев и Йоаким Карсела. В добавеното време Арно успя до доведе срещата до 2:2.

Отборът на Пирин поведе с 1:0 още в четвъртата минута на мача. След много добра бърза атака отдясно по нападението, Иван Тасев центрира, а Принц Мбаке, който беше сам в наказателното поле, засече топката, опитвайки се да я подаде в обсега на вратаря Кристиян Секулич, но си вкара автогол.

Гостите отговориха подобаващо на предизвикателството, като в 11 минута Иван Василев пусна към Йоахим Карсела, който стреля отблизо, но в напречната греда.

В 37-ата минута Йоахим Карсела демонстрира страхотна техника, след като успя да финтира защитник на Пирин, стреля от далчна дистанция, но вратарят Максим Ковальов със страхотен рефлекс изби топката и предотврати попадение.

Етър започна много вихрено второто полувреме. Още в 51-ата минута удар от границата на наказателното поле отправи Шкхредин Букхолда, топката се отби в гредата, но и вратарят Максим Ковальов се намеси подобаващо. Топката обаче попадна при Иван Василев в пеналта, който отблизо засече с глава, но отново стражът спаси. След това вратарят на Пирин остана да лежи на терена, изпитвайки силна болка.

Само в рамките на 3 минути "болярите" обърнаха резултата в своя полза. Първо, в 62-ата минута Иван Василев успя да оползотвори натиска на гостите. След добра многоходова атака отляво, Василев добута топката с малко късмет зад мрежата, след асистенция на Жан-Марк Тибоуе.

Малко след това, подобно на предишната атака, отново отляво, Жан-Марк Тибоуе центрира, Йоаким Карсела стреля мощно от воле за 2:1.