Без Мбапе ПСЖ победи и отказа Ница за Шампионската лига

• шампионска лига

Двубоят завърши 2:1

Без Мбапе ПСЖ победи и отказа Ница за Шампионската лига - 1
Снимка: БГНЕС

Спечелилият предсрочно 12-ата си шампионска титла ПСЖ победи Ница с 2:1 като гост в мач от френската Лига 1. Всички попадения в двубоя паднаха през първото полувреме, като парижани поведоха с 2:0 с голове на Брадли Баркола и Йорам Заге. Мохамед-Али Шо бе точен за съперника.

С успеха отборът на Луис Енрике събра 73 точки, докато Ница остана на петото място с 54 и вече няма шанс за участие в Шампионската лига.

ПСЖ излезе без някои от звездите си, включително Килиан Мбапе, който изгледа мача от пейката.

В 19-ата минута парижани поведоха в резултата с гол на Брадли Баркола. Той получи в наказателното поле и прати удара си в левия ъгъл. Три минути след това гостите удвоиха. Баркола подаде на Йорам Заге и младият бранител наказа Марчин Булка.

В 31-ата минута Ница върна един гол. Мохамед-Али Шо засече центриране и с изстрел в горния ляв ъгъл не остави шансове на Арнау Тенас - 1:2.

В началото на втората част нямаше опасни положения пред двете врати. В 74-ата минута Мелвин Бард получи директен червен картон след грубо нарушение.

Пет минути след това Баркола бе близо до второто си попадение в мача, но топката се отби в гредата и срещата завърши с победа 2:1 за ПСЖ.

Реймс постигна домакински успех с 1:0 срещу Марсилия в друг двубой в Лига 1 след автогол на Шансел Мбемба.