15 Май, 2024 23:59, обновена 16 Май, 2024 00:05 1 075 0

• висша лига-
  • англия-
  • победа-
  • футбол

Манчестър Юнайтед победи Нюкасъл с 3:2 в двубой от отложения 34-и кръг на Висшата лига

Манчестър Юнайтед с важен успех над Нюкасъл  - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Манчестър Юнайтед победи Нюкасъл с 3:2 в двубой от отложения 34-и кръг на Висшата лига, информира gong.bg.

В 10-а минута Каземиро атакува отскочила топка и опита акробатично изпълнение, но ножичният му удар преминз над напречната греда на Дубравка. Пет минути по-късно Амад Диало видя празното пространство и шутира от границата на наказателното поле, но стражът на Нюкасъл внимаваше и успя да избие.

В 27-а минута Мартин Дубравка реагира блестящо, за да откаже Алехандро Гарначо, който си освободи пространство в наказателното поле и стреля бързо към долния десен ъгъл, но последва само корнер за "червените дяволи".

В 31-а минута Амад Диало показа добър дрибъл на границата на наказателното поле, длед което намери Бруно Фернандеш, който впечатли с техничен пас с пета към Коби Мейно, а последният овладя спокойно, запази хладнокръвие и завърши безпроблемно, като не остави шансове на Дубравка да реагира - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

В 35-а минута Антъни Гордън проби в наказателното поле, а Софиан Амрабат го атакува в гръб, преди Каземиро да скочи на шпагат и да избие топката. Англичанинът падна и искаше дузпа, но съдията не уважи исканията му. Повторенията показаха, че Амрабат настъпва своя опонент отзад по крака и даже с бутоните разкъсва чорапа му, но ВАР не се намеси.

Само две минути по-късно Дан Бърн получи великолепна топка в наказателното поле и стреля с глава, но Каземиро блесна с изумително изчистване от самата голлиния, за да предотврати сигурен гол. В 43-а минута Бруно Гимараеш засече ъглов удар около точката на дузпата, но опитът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 49-а минута Софиан Амрабат допусна грешка, като Александър Исак намери Джейкъб Мърфи, който достави перфектното подаване за Антъни Гордън, а последният скочи, за да засече топката и не остави шансове на Онана да се намеси - 1:1.

Не бяха изминали и пет минути след изравнителното попадение, а Нюкасъл организира контраатака, при която "свраките" бяха трима на един, а Александър Исак получи на стрелкова позиция, но топката се отклони от напречната греда след чудесната намеса на Амрабат в защита.

В 57-а минута топката не бе изчистена добре от защитата на Нюкасъл, а на границата на наказателното поле бе Амад Диало, който не се поколеба да отправи мощен удар по диагонала и не остави никакви шансове на Дубравка, за да вкара първия си гол във Висшата лига - 2:1 за Манчестър Юнайтед.

В 66-а минута Бруно Фернандеш опита страхотен далечен удар, но опитът му прелетя над напречната греда. Веднага след това Шон Лонгстаф насочи топката към горния ляв ъгъл, но вратарят го отказа със страхотно спасяване. От последвалия корнер Жоелинтон засече центриране и можеше да се разпише, но Онана отново бе на висота и се справи със ситуацията.

В 73-а минута Антъни Гордън бе лишен от опции и реши да действа индивидуално, действието му бе добро, както и ударът му, но топката премина на косъм от дясната греда.

Десетина минути по-късно Манчестър Юнайтед организира страхотна контраатака, при която Расмус Хойлунд беше намерен непокрит в наказателното поле от Бруно Фернандеш и не сгреши с чудесен завършващ удар в долния ляв ъгъл - 3:1.

Във втората минута на добавеното време на двубоя Люис Хол стигна бързо до отбитата топка, без да обръща внимание, че бе извън пеналтерията, той изстреля топката към вратата и не остави шансове на противниковия вратар - 3:2.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 20. Диого Далот, 35. Джони Еванс, 18. Каземиро, 29. Аарън Уан-Бисака, 4. Софиан Амрабат, 37. Коби Мейну, 17. Алехандро Гарначо, 39. Скот МакТоминей, 16. Амад Диало, 8. Бруно Фернандеш

Нюкасъл: 1. Мартин Дубравка, 20. Люис Хол, 33. Дан Бърн, 17. Емил Крафт, 2. Киерън Трипиър, 32. Елиът Андерсън, 39. Бруно Гимараеш, 36. Шон Лонсгтаф, 10. Антъни Гордън, 23. Джейкъб Мърфи, 14. Александър Исак