„Жълто-черната” част от Пловдив е в екстаз – Ботев взе купата!

• носител-
  • футбол-
  • пловдив-
  • разград

Лудогорец бе близо до това да вкара мача в продължения, но изпусна дузпа в добавеното време

„Жълто-черната” част от Пловдив е в екстаз – Ботев взе купата! - 1
Снимка: БГНЕС

Ботев Пловдив постигна своята цел и триумфира за четвърти път в историята си с трофея от Sesame Купа на България за сезон 2023/24. Пловдивчани ликуваха с купата на страната, след като победиха във финала с 3:2 Лудогорец в зрелищен дуел, провел се на Националния стадион „Васил Левски“ в София. Освен трофея "канарчетата" спечелиха и квота за Лига Европа през идния сезон.

Ботев Пловдив откри резултата след само четири минути игра. Ивелин Попов центрира към Антоан Конте, който стреля с глава, пращайки топката в мрежата на Лудогорец за 1:0.

След само още четири минути Лудогорец изравни. След извеждащ пас на Рик Джонатан топката отиде на пътя на Квадво Дуа, който с левия крак я прати между краката на Хидайет Ханкич – 1:1.

След половин час игра Педро Нареси отправи много силен шут с левия крака, но Ханкич изби в корнер. След това Якуб Пьотровски беше оставен непокрит и стреля с глава в гръб, но не уцели вратата на "канарчетата". Лудогорец бе по-дейният тим в тези минути. В 40-ата Антон Недялков шутира на два пъти опасно, но не успя да се разпише.

В последната минута на първото полувреме Ивелин Попов комбинира с Уме Емануел, а тъмнокожият офанзивен футболист даде изящен извеждащ пас към Мартин Секулич. Нападателят тръгна навреме и стреля, матирайки Дамян Христов за 2:1 в полза на Ботев.

При опита си да противодейства младият вратар на разградчани се вряза в коляното на Секулич, след което дълго време получаваше медицинска помощ.

На почивката Дамян Христов бе откаран с линейка в болница заради сблъсъка.

Роденият през 2002 г. вратар е с комоцио и съмнения за фрактури и затова се налага да бъде прегледан в болница.

Заради това Георги Дерменджиев се принуди и направи смяна и на мястото на Христов пусна в игра Пламен Пепеляшев, който е четвърти вратар на Лудогорец.

След подновяването на играта Лудогорец се опитваше да изравни, но бе наказан със скоростна контраатака. Мохамед Брахими се възползва от грешка на Сонко Сундберг и напредна по левия фланг. Нападателят подаде успореден пас по земя към Уме Емануел, който стреля от движение и се разписа за 3:1 в полза на „канарчетата”.

В 71-ата минута Лудогорец разигра постепенно пред наказателното на Ботев Пловдив, като в крайна сметка топката беше пратена към капитана Недялков. Той даде пас по земя за резервата Руан Крус, който с красиво изпълнение намали пасива на Лудогорец до 2:3.

Лудогорец бе близо до това да вкара мача в продължения, но Руан Крус изпусна отсъдената в добавеното време на мача, дузпа. По този начин Ботев Пловдив ликува като носител на трофея!