Ботев Враца с много ценна победа и мечтае за спасение

• хебър пазарджик-
  • футбол

Единственото попадение бе през първата част и бе дело на Марко Мажуга

Ботев Враца с много ценна победа и мечтае за спасение - 1

Ботев Враца победи Хебър с 1:0 на стадион "Христо Ботев" в двубой от плейофната фаза на Групата на изпадащите в efbet Лига. Единственото попадение бе през първата част и бе дело на Марко Мажуга. В края на двубоя Клери Сербер за домакините получи втори жълт и респективно червен картон, като врачани доиграха двубоя с 10 души на терена. Ботев Враца бе по-опасният отбор, като Петър Дебърлиев направи няколко страхотни спасявания за Хебър, за да запази шансове на тима в сблъсъка. След тази победа Ботев Враца е 15-и с 28 точки, а Хебър остава на 14-а позиция с 30 пункта на сметката си.

Във втората минута Клери Сербер овладя топката и навлезе в противниковото наказателно поле, като опита удар в близкия ъгъл, но не успя да намери целта. В 17-а минута Ботев Враца организира добра атака, като футболистите размениха бързи подавания пред наказателното поле на противника, а Мартин Смоленски опита силен шут, но той попадна право в ръцете на Петър Дебърлиев.

Малко след това страхотен пробив на Браян Переа по лявото крило завърши с чудесен пас към точката на дузпата, а Мирослав Маринов връхлетя върху топката със силен изстрел, но топката премина над напречната греда.

В 33-а минута Клери Сербер овладя топка на левия фланг и проби, показвайки страхотен дрибъл и техника, като нахлу в наказателното поле, а при подаването му се получи рикошет, като Марко Мажуга се ориентира добре и успя да засече, за да открие резултата - 1:0 за Ботев Враца.

Десетина минути по-късно Хебър организира най-добрата си атака за първото полувреме, като Архан Исуф центрира великолепно, а Георги Каракашев стреля с първото докосване с левия си крак от въздуха от трудна позиция, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на Ботев Враца.

В 53-а минута Браян Переа изведе по фантастичен начин Марко Мажуга, който демонстрира скоростта си и излезе на чиста позиция, стреляйки в близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев блесна със спасяване, избивайки в корнер.

Веднага след това Браян Переа си освободи пространство около границата на наказателното поле и не се поколеба да стреля, като се получи рикошет в Лазар Марин, но стражът на Хебър отново отрази. В 63-а минута Ботев Враца получи правото да изпълни пряк свободен удар, като Даниел Генов стреля директно, но Дебърлиев внимаваше и изби в корнер.

В 73-а минута Марко Мажуга се измъкна от противниковата защита и показа скоростта си, но завършващият му удар не бе прецизен и профуча над вратата. Десетина минути по-късно Клери Сербер показа негативна срещу съдията и той не се поколеба да му покаже втори жълт и респективно червен картон.