• португалия

Той вкара победния гол за успеха с 2:1

Преслав Боруков се превърна в герой за Маритимо  - 1
Снимка: facebook

Българският нападател Преслав Боруков се превърна в герой за клубния си тим Маритимо в мача от 33-тия кръг на португалската Лига 2 срещу Оливейрензе.

Той вкара победния гол за успеха с 2:1. Така зелено-червените записаха четвърта поредна победа и остават в борбата за топ 3 и промоция, пише Тема Спорт.

Мачът започна лошо за Маритимо. Тимът допусна гол още в 7-ата минута, когато точен бе Джон Келечи.

Домакините възстановиха равенството в средата на първата част чрез Лукаш Родригеш. Десетина минути преди края дойде мигът на Боруков. Към него беше пратено центриране в конфликтната с вратаря зона. Той изпревари стража и нямаше как да пропусне. След края на двубоя Преслав Боруков дори беше избран за Играч на мача.