• трибуле

Вия и Трибуле вкараха за домакините

Берое победи Пирин, остава в елита - 1
Снимка: БГНЕС

Берое осигури и на теория оставането си в елита на българския футбол след домакинска победа с 2:0 над Пирин в среща от 32-рия кръг на efbet Лига, предава БТА. С успеха старозагорци събраха 39 точки и имат девет повече от тима на Пирин при оставащи три мача до края на сезона. Берое обаче има предимство в директните мачове, като този сезон победи на два пъти съперника си и веднъж двата отбора направиха равенство.

В началните минути срещата не преминаваше на високи обороти, но футболистите на Хосе Луис Ачиари със сигурност бяха по-дейните. В 23-ата минута Вини Трибуле удари греда, което бе и първият шанс за гол.

Домакините все пак успяха да открият резултата в 29-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Данило Полонский. Зад топката застана Себастиан Вия, който отправи абсолютно неспасяем удар – 1:0. Бившият играч на Бока Хуниорс стреля от вътрешната страна на сглобката на гредите и топката се оплете в мрежата зад гърба на Максим Ковальов, без украинският страж да има какъвто и да е шанс да стигне до нея.

Само 120 секунди по-късно Вини Трибуле удвои преднината на Берое. Стефан Гаврилов подаде на нападателя и той от границата на вратарското поле разстреля Ковальов за 2:0.

През второто полувреме темпото в играта съвсем спадна. Старозагорци имаха една отлична възможност да вкарат трети гол, но резервата Хавиер Силго пропусна очи в очи с Максим Ковальов. Халфът на Берое стреля слабо и стражът на Пирин успя да спаси. В последните секунди Ковальов отново трябваше да се намеси, този път след удар с глава на Трибуле.