• чехия

Словакия също записа категоричен успех

Финландия разби Великобритания на СП по хокей на лед - 1
Снимка: БГНЕС

Отборите на Финландия и Словакия отговориха по най-добрия начин на загубите, които допуснаха в първите си мачове и постигнаха изразизителни победи във вторите си срещи на световното първенство по хокей на лед в Чехия, предава БТА.

В група "А" в Прага олимпийските шампиони от Финландия се наложиха с 8:0 (1:0, 5:0, 2:0) над аутсайдера Великобритания. Хеттрик за победителите реализира Оливер Капанен, а по веднъж се разписаха Йесе Пулюярви, Йере Инала, Юсто Рикола, Оли Маата и Мико Лехтонен. В първата третина единствено Капанен намери вратата на британците, но Финландия реши всичко във втората част, в която вкара пет безответни гола.

В група "В" в Острава Словакия спечели с 6:2 (3:0, 1:1, 2:1) срещу един от конкурентите за място на четвъртфиналите Казахстан. Словаците си улесниха максимално задачата още в първата третина, която спечелиха с 3:0. Два гола в мача вкара нападателят на Калгари Флеймс Мартин Поспишил, точни бяха още Мартин Фашко-Рудаш, Матуш Сукел, Либор Худачек и Лукаш Цингел. За тима на Казахстан, който също като Словакия вече е с показатели от една победа и една загуба, головете вкараха Алихан Асетов във втората третина и Алихан Омирбеков в средата на третата.