Доминик Янков игра 30 минути срещу Лео Меси и Луис Суарес в МЛС

• суарес

обедата на Интер Маями беше осигурена от Бенджамин Кремаски

Доминик Янков игра 30 минути срещу Лео Меси и Луис Суарес в МЛС - 1
Снимка: Официална страница на Монреал в Инстаграм

Българският национал Доминик Янков влезе като резерва в 63-ата минута за своя тим Монреал в първенството на Американската Мейджър-лига (МЛС) срещу Интер (Маями), в чиито редици блестят мегазвездите Лионел Меси и Луис Суарес. Монреал изненадващо поведе с 2:0 с голове на Брис Дюк в 22-ата минута и на Жюл Вилсен 10 минути по-късно. Вилсен се превърна в създател и на първия гол, след като проби от ляво по крилото и буквално поднесе топката на Дюк.

В края на първата част обаче – само в рамките на минути, гостите от Флорида изравниха. Най-напред Матиас Рохас намали с точно изпълнение на свободен удар от 28 метра, а след него и Суарес вкара за 2:2, вече в добавеното време. Уругваецът заби 11-ото си попадение през сезона, пращайки топката с десния крак в мрежата след изпълнение на ъглов удар.

Победата на Интер Маями беше осигурена от Бенджамин Кремаски, който се разписа в 59-ата минута след пас на Рохас. Три минути след този гол на терена се появи Доминик Янков.

Лионел Меси напусна за кратко мача в края на първото полувреме, след като очевидно имаше някакъв проблем с лявото коляно. Три минути преди неговият тим да намали резултата, той беше сритан на тъча от защитника на домакините Джордж Кембъл и сам тръгна към пейката на тима си, викайки доктора. След кратка работа на щаба се върна на терена.