• шампион

Тимът се наложи с 4:1 при домакинството си на Ал Хазем

Ал Хилал взе титла №19 в Саудитска Арабия - 1
Снимка: БГНЕС

Отборът на Ал Хилал спечели за 19-и път титлата в първенството на Саудитска Арабия по футбол. Три кръга преди края най-успешният отбор в местния шампионат е недостижим на върха в класирането с 89 точки - с 12 повече от втория Ал Насър, в който играе голмайстор номер 1 в историята на световния футбол Кристиано Роналдо, предава БТА.

Ал Хилал обаче показа несломимост цял сезон, като вече има 29 победи и две равенства в 31 мача. Снощи тимът се наложи с 4:1 при домакинството си на Ал Хазем, което осигури и шампионския трофей.

Всички голове в мача паднаха през първото полувреме. На два пъти за домакините се разписа сърбинът Александър Митрович, а неговият сънародник Сергей Милинкович-Савич добави още един гол. Автогол пък си отбеляза Ахмед ал Джуваид. За Ал Хазем единственото попадение в срещата вкара Фаиз Селемани, за да изравни за 1:1 в 34-ата минута.