• крачунов

Пламен Крачунов донесе успеха на домакините

Арда направи обрат срещу Ботев (Пд) - 1
Снимка: БГНЕС/Архив

Арда постигна победа с 2:1 след обрат над гостуващия Ботев (Пд) в мач от 33-ия кръг от българския шампионат. Гостите, които в средата на следващата седмица ще играят финал за купата на България срещу шампиона Лудогорец, имаха аванс на полувремето, но допуснаха обрат след почивката, предава БТА.

В 11-ата минута Самуел Акере подаде за Мартин Секулич, но вратарят Анатолий Господинов се намеси стабилно при изстрела на хърватина. Ботев Пловдив поведе в резултата в 32-ата минута, когато Принц Окезие сбърка и позволи на Уме Емануел да вземе топката и да преодолее излезлия да го посрещне страж Господинов – 0:1.

В началото на втората част Окезие пак допусна грешка, но Нвачукву пропусна да се разпише в мрежата на домакините. В 64-ата минута минута влезлите като резерви за Арда Тонислав Йорданов и Борис Тютюков помогнаха на кърджалии да се върнат в срещата. Йорданов центрира, а Тютюков с глава изпрати топката във вратата, пазена от Матвей Игонен – 1:1.

В 77-ата минута на мача Господинов се намеси решително след удар отблизо на Етоо. Пет минути след това пловдивчани имаха още един шанс, но Борислав Цонев изчисти кълбото точно пред Димитър Папазов.

Четири минути преди края на редовното време отборът от Кърджали обърна развоя на събитията в своя полза. При центриране от ъглов удар Пламен Крачунов продължи топката, която се отби в Йонас Там и влезе в мрежата на Игонен за крайното 2:1.