Бихме Унгария, класирахме се за 1/4-финалите на ЕП по Socca 6

• оман

В следващия мач играем с Оман

Бихме Унгария, класирахме се за 1/4-финалите на ЕП по Socca 6 - 1
Снимка: Официална страница socca 6

Националният отбор на България по Socca 6 победи с категоричното 6:2 Унгария в двубой от 1/8-финалите на Европейското първенство в Молдова, предава sportal.bg. Родният тим показа добра игра и продължи с успешния си поход в турнира, а по-късно днес ще се изправи срещу Оман на 1/4-финалите. Срещу Унгария точни за “лъвовете” бяха Иван Агушев (10), Димитър Видев (15), Цветелин Ангелов (30), Юлиян Христов (37), Алексен Степанов (38) и вратарят Владимир Емануилов (40). Даниел Хутци пък вкара два гола за противника (16 и 23).

Нашите откриха резултата в 10-ата минута, когато Иван Агушев беше оставен сам срещу вратаря и с хубав прехвърлящ удар реализира за 1:0. Само 5 минути по-късно “лъвовете” вкараха и второ попадение. При бърза контраатака и ситуация трима на трима Димитър Видев отправи мощен шут и не остави шансове на унгарския вратар – 2:0.

До края на полувреме обаче Унгария успя да върне едно попадение. В 16-ата минута Даниел Хутци премина покрай двама играчи в зелено и стреля добре, вкарвайки за 2:1. Малко след началото на втората част обаче Даниел Хутци изравни резултата. След центриране отляво голмайсторът засече и направи 2:2.

След изравнителния гол и натиска на Унгария в първите минути на второто полувреме родният тим успя да се възползва от нова своя добра атака и да реализира трето попадение. Цветелин Ангелов получи добър пас, обърна се и с хубав шут вкара за 3:2 в 30-ата минута.

В последните пет минути на двубоя Унгария рискува всичко, като изкара вратаря си от игра и вкара шести полеви футболист. Защитата на България обаче се справи с оказания натиск, а в 37-ата минута Юлиян Христов отне и от собствената си половина прати топката в опразнената врата. Само 60 секунди по-късно Алексей Степанов повтори същото упражнение и вкара пети гол - 5:2.

В последната секунда на двубоя вратарят Владимир Емануилов успя да улови една топка и директно от собствената си врата я оплете в мрежата на унгарците за финалното 6:2.